Glosa vicepresidenta WNBA Petra Vaňury – „bezšňůráky“

Petr Vaňura, současný 1. viceprezident WNBA a bývalý prezident ČKA, glosuje svou snahu o zavedení bezšňůrové technologie do kuželkářského sportu.

Příběh první

Kdo byl na světovém poháru v Blansku, nebo ho sledoval na YouTube, nemohl si nepovšimnout trendu, kterým se náš sport ubírá. Předesílám, že to absolutně není kritika pořadatelů, kteří se s touto situací vypořádali více než zodpovědně. Každých 5 až 10 hodů přerušení hry, několik desítek sekund ztráta koncentrace hráčů a diváků. Tento trend sleduji už několik let a je zcela logický. U hráčů se přirozeně zvyšuje fyzická kondice, pořadatelé chtějí zvýšit atraktivitu a mažou a mažou a samozřejmě výrobci technologií se jim snaží vyhovět a snaží se pomocí technických „vylepšení“ zvýšit padavost kuželny. To vše dohromady má za výsledek to, co jsme na vlastní oči všichni viděli.

Příběh druhý

Několik měsíců jsem připravoval zasedání presidia WNBA s účastí předsedy technické komise WNBA v Brně. Na tomto zasedání jsem chtěl získat oficiální pověření, abych mohl s ještě větší intenzitou prosazovat bezšňůrové ASK. Toto pověření jsem jednomyslně získal. A jako program jsem pro účastníky zasedání nachystal návštěvu světového poháru v Blansku.

A ejhle. Chtěla tomu náhoda, že se tyto příběhy propojily.

Na fotografiích vidíte, že podpora je obrovská. Ze strany funkcionářské už vyšší nemůže být. Zleva: prezident WNBA Thomas Berk, 1. viceprezident WNBA Petr Vaňura, prezident NBC Klaus Barth, čestný prezident NBC a předseda technické komise WNBA Siegfried Schweikardt, 2. viceprezident WNBA Bernd Bock, auditor WNBA Erich Schröder. A podpora nejlepšího hráče světa Vilmoše Zavarka, se kterým jsme se dohodli na spolupráci při prosazování této technologie, také svědčí o síle tohoto snažení.

Teď už stačí „maličkost“ – najít někoho, kdo to vyrobí a uvede na trh. Držte nám palce.

Článek vyšel dne 23. 10. 2017 na www.kuzelky.cz